A Mindent vagy semmit: Manchester City (All or Nothing: Manchester City) nyolc része elég jól összefoglalja, hogyan gondolkodik a futballról napjaink talán legsikeresebb edzője.

Az All or Nothing: Manchester City című sorozat a Manchester City tavalyi szezonját követi végig, és nyilván minden titkot nem tudunk meg, de azért rengeteg élvezhető része van.

  • Trailer:

Pep Guardiola 2016-ban lett a Manchester City edzője, hogy aztán az első szezonja – az ő mércéjével – kudarccal záruljon, és a City ne nyerjen semmit. Ezután jött a tavalyi szezon, ahol a Man. City a létező összes rekordot megdöntötte a Premier League-ben, a szezont pedig két trófeával zárta.

Az már az elején egyértelművé válik az Amazon sorozatában, hogy a nyolc rész abszolút központi figurája Guardiola. Minden részben ő a főszereplő, az ő szemszögéből látjuk nagyrészt a City évét. Azt, hogy hogyan éri el vele a csapat a 18 meccses győzelmi sorozatot a Premier League-ben, vagy a szezon legnehezebb részét, amikor egy hét alatt kétszer kikap a City a Bajnokok Ligájában a Liverpooltól. A két BL-meccs között pedig otthon veri meg őket a Man. United 2-0-ás előnyről úgy, hogy ha a City nyer, akkor bebiztosítja a bajnoki címet, ráadásul a legnagyobb rivális ellen.

A legerősebb részek a katalán edző motivációs beszédei, ezek közül is kiemelkedik, amikor arról beszél, hogy nem érdekli az eredmény, a csapatát akarja látni, azt a társaságot, amely az ő filozófiájában futballozik. Mert nyilván imád nyerni Guardiola, de tökéletesen látszik, hogy számára a stílus borzasztóan fontos. Azt el tudja fogadni, ha kikap a City, de azt nem, ha nem úgy játszik a csapat, ahogy azt ő szeretné. A szezon során többször elmondja, hogy szerinte a City játssza a legszebb futballt a világon, amiért borzasztóan büszke a játékosaira, még akkor is, ha a Bajnokok Ligájában a Liverpool kiejtette őket.

Visszatérő mondata, amikor azt kéri a játékosoktól, hogy tanuljanak meg bátran futballozni.

A bajnoki ünneplés: a City az angol futball első csapata, amely 100 pontot szerzett a Premier League-ben

Arról is kapunk egy képet, hogy hogyan működik belülről egy Man. City szintű klub: hogyan zajlik az átigazolási szezon (persze az igazán fontos részletek kimaradnak), mekkora edzői stábbal dolgozik a klub, és mennyire fontos például azoknak a szerepe, akik a felszereléssel, a pálya gondozásával, a játékosok ellátásával foglalkoznak.

Rengeteg öltözői jelenet van, amiből elég jól le lehet szűrni, hogy kik a csapat vezérei. Az nem lepett meg, hogy a csapatkapitány Kompany egyike ezeknek, ahogy Kevin De Bruyne sem, de az már igen, hogy Delph mennyire hangos volt egy-egy szituációban, vagy hogy mekkora kedvenc az a Mendy, aki sérülés miatt majdnem a teljes szezont kihagyta.

Az All or Nothing: Manchester City olyan sorozat, amit abszolút megéri megnézni, akkor is, ha valaki nem a futballal kel és fekszik, de nyilván azoknak a legnagyobb élmény, akik imádják a futball minden apró részletét, és kíváncsiak arra, hogyan dolgozik a világ egyik legjobb edzője a világ egyik leggazdagabb klubjánál.

  • Részlet a sorozatból, az egyik meccs félidejében Guardiola:
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat

Letartóztattak két Premier League-focistát szexuális erőszak gyanúja miatt

További cikkeink a témában
Egy illat azoknak, akik nem ismerik a félelmet – NOVELLISTA Unique Wood
Hirdetés