120 perc alatt egyik csapat sem tudott szabályos gólt szerezni, majd a tizenegyeseknél nagyon sokáig senki sem hibázott.

A Liverpool és a Chelsea egy sokáig emlékezetes döntőt játszott az angol Ligakupában. Több ziccer volt mindkét oldalon, Matip a kapuba is talált, de végül a gólját nem adták meg, így előbb 90, majd 120 perc után is 0–0 volt az eredmény.

Tizenegyesek jöttek, de előbb Thomas Tuchel becserélte Kepa Arrizabalagát, aki végül eldöntötte a meccset, de nem úgy, ahogy a Chelsea drukkerei remélték, és nem lett hős, mint az európai Szuperkupában.

Mind a 20 mezőnyjátékos berúgta a saját tizenegyesét, így a kapusok következtek, a Liverpoolból Caoimhin Kelleher magabiztosan bevágta a sajátját, Kepa azonban elsőként, a 22. rúgóként hibázott, így a Liverpool nyerte az angol Szuperkupát: