Minden idők legkomolyabb doppingbotrányának főszereplője nem bánta meg, hogy csalt.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A 47 éves ex-kerékpáros pályafutása során rekordnak számító hét Tour de France-t nyert, de 2012-ben megfosztották mind a hét győzelmétől, miután kiderült, évekig doppingolt.

Azt tettük, amit tennünk kellett azért, hogy győzzünk. Nem volt legális, talán nem is volt a legjobb döntés, de másképpen soha nem nyertünk volna semmit.

Nyilatkozta az NBC-nek, majd hozzátette, hogy ma sem cselekedne másképp.

Úgy véli, hogy akkor is nyerni tudott volna, ha sem ő, sem a mezőny többi tagja nem csal, de végig úgy gondolta, hogy muszáj doppingolnia, ha le akarja győzni az európai ellenfeleit.

Armstrong doppingügyeiről korábban részletesen írtunk:

Bemocskolt karrier, romokban heverő laborsportág – A Lance Armstrong-akta

Az USADA jelentése szerint a „sporttörténelem legkifinomultabb, legszakszerűbb doppingprogramját” hajtotta végre a hétszeres Tour de France-győztes Lance Armstrong és volt csapata, a US Postal. Az ikon mindent bukhat, de a sportágat is magával ránthatja – EPO, tesztoszteron, vérdopping, fenyegetés és zsarolás.

(via MTI; Fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
19% Franciaország
16% Spanyolország
9% Anglia
4% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés