Egy extra hosszú döntő után a Sevilla nyerte a 2023-as Európa-ligát.

A 2023-as Európa-liga-döntőben a sorozatot korábban már hatszor megnyerő Sevilla játszott az AS Romával. A rómaiak edzője, José Mourinho karrierje során hat európai kupadöntőt játszott, és mind a hatot megnyerte. A budapesti döntő előtt tehát az már biztos volt, hogy vagy a portugál edző vagy a Sevilla sorozata megszakad.

A Romában kezdő volt a sérüléssel bajlódó Paulo Dybala, de az első nagy helyzetet nem az argentin, hanem Spinazzola hagyta ki a meccs elején. Dybala nem is hagyott ki helyzetet, az egyetlen lehetősége a 36. percben volt, és ezt gólra is váltotta. A Sevilla játékosai – joggal – reklamáltak, hogy Cristante szabálytalankodott Rakitic ellen, de a játékvezető nem így látta. Dybala góljával vezetett 1–0-ra az AS Roma.

A félidő végén dominált a Sevilla, Rakitic rúgott is egy nagy kapufát, de a szünetre római előnnyel mentek a csapatok.

A második félidőben aztán viszonylag hamar egyenlített a Sevilla, Mancini öngóljával lett 1–1.

Nem sokkal később a Sevilla tizenegyest kapott, de Taylor játékvezető visszavonta a saját döntését. Más nem történt a rendes játékidőben, jöhetett az extra hosszú, sárga lapokban gazdag, helyzetekben szegény gól nélküli hosszabbítás. Majd a tizenegyesek.

A Romából Mancini és Ibanez is hibázott, a Sevillából csak Montiel, de az argentin védő újrarúghatta a tizenegyesét, így a világbajnoki döntő után az Európa-liga-döntőt is az ő büntetője döntötte el.

A Sevilla története során hetedik alkalommal nyerte meg az UEFA-kupát/Európa-ligát, továbbra is uralja a sorozatot.