Ha nem látjuk, el sem hisszük, hogyan bukott el két aranyérmet Hollandia. Szó szerint.

Egészen tragikus és drámai volt az atlétika-világbajnokság szombat esti programja, főleg a hollandoknak: két aranyérmet veszítettek el bukás miatt.

A női 10 ezer méter döntőjében a kétszeres olimpiai bajnokuk, az idén a London Marathonon is győztes, honosított Siffan Hassan a hajrában, az utolsó métereken veszítette el az aranyat. A célegyenesben kezdett szétesni a mozgása, majd összeért a lába az etióp Gudaf Tsegayjal és elesett, így az éremről is lemaradt, és hármas etióp győzelem született.

Íme a döntő hajrája:

Majd a nap végén jött a a 4x400 méteres vegyesváltó, ahol megszületett a budapesti világbajnokság első világcsúcsa, az Egyesült Államok futotta. De hogy!

Sifan Hassan után egy másik holland világsztár, Femke Bol is orra bukott a cél előtt.

A klasszis futó nagyjából 385 méterig kiválóan futott, ám az utolsó métereken láthatóan besavasodott és egyre jobban erőlködött, aminek az lett a vége, hogy ütemet vesztett, nyolc méterrel a cél előtt elveszítette az egyensúlyát, és szinte tompítás nélkül esett orra. Az akkor már teljesen mellette futó Holmes pedig így első helyen ért célba, méghozzá 3:08.80 perces világcsúccsal.

Hollandia ráadásul semmilyen érmet sem szerzett, mivel Bol elejtette a botot és anélkül fejezte be a versenyt, ami szabálytalan. Kizárták őket.

Ha ilyen izgalmak lesznek a további napokon is, akkor nem fogunk unatkozni a vb-n.