A Real Madrid után a Juventust is kiejtette az Ajax, bejutott a Bajnokok Ligája legjobb négy csapata közé. Szenzáció!

Az amszterdami 1–1 után egyértelműen a Juventus számított a továbbjutásra esélyesnek, még úgyis, hogy az Ajax Madridban harcolta ki a továbbjutást egy fordulóval korábban a Real ellen. A Juventus idén viszont jobb csapat a Real Madridnál, és a torinóiak az első félidő végén meg is szerezték a vezetést. Naná, hogy Ronaldo talált be:

Az Ajaxot azonban nem törte össze a bekapott gól, hat perccel később Van de Beek egyenlített:

A második félidőben az Ajax egyre inkább kibontakozott, a hollandok kreatív, sokpasszos futballjával nem igazán tudott mit kezdeni a Juventus, és csak Szczęsnynek köszönhetően nem került akár kétgólos hátrányba a hazai csapat. A 67. percben aztán a lengyel kapus sem tudott menteni, a csapatkapitány De Ligt góljával előnybe került az Ajax:

Ami azt jelentette, hogy a Juventusnak az utolsó 25 percben két gólt kellett rúgnia a továbbjutáshoz. Ronaldóék egyet sem rúgtak, az Ajax újabb szenzációs meccset nyert meg, és bejutott a Bajnokok Ligája legjobb négy csapata közé.

Az Ajax az 1996/97-es szezon után először játszik BL-elődöntőt, az amszterdamiak mai egyik hőse és csapatkapitánya, Matthijs de Ligt még meg sem született akkor: