Épphogy kiharcolta a hosszabbítás az Atlético a Szuperkupa-meccsen, ott viszont már nem kegyelmezett a Realnak.

A Bajnokok Ligája és az Európa-liga győztesének meccse elég ütősen indult az észt fővárosban, Tallinnban: az Atlético Madrid a 49. másodpercben megszerezte a vezetést. Diego Costa brusztolta ki magának a helyzetet, Navas pedig oda kapott gólt, ahova nem illik. 0–1. És ez volt az európai Szuperkupa történetének leggyorsabb gólja.

Aztán a Costa Rica-i beszedett még hármat, úgyhogy nincs jó helyzetben Courtois-val szemben, de térjünk vissza a meccsre.

Kellett egy 25 perc a Realnak, amíg megérkezett a meccsbe, a 27. percben jött is az egyenlítés: Bale beadását Benzema fejelte be. 1–1

Ezt követően a Real uralta is a meccset, bő egy óra játék után a vezetést is megszerezték, igaz, ehhez Juanfran kellett főleg. Egy szöglet után kézzel ért a labdába, a büntetőt Sergio Ramos rúgta be lazán. 2–1

A meccs végét megnyomta az Atleti, jó cserékkel sikerült fölénybe kerülni, majd egyenlíteni. Correa az alapról középre passzolt, és ki más, mint Diego Costa lőtte a léc alá. 2–2

A hosszabbítás meg már egyértelműen az Atléticóé volt, Saul Niguez a 98. percben, 2–3

Koke pedig a 104. percben lőtt szép gólt. 2–4

Főleg Saúlé volt gyönyörű, na meg az volt feltűnő, mennyit hibázott a fehér védelem. Nyert Simeone csapata, története során harmadszor hódította el az Atlético Madrid az európai Szuperkupát.