Az Európa-bajnokság első csúcsmeccsén az előző vb-elődöntő idézőjeles visszavágóján az angolok a horvátokkal játszottak.

Gareth Southgate-nek sikerült némiképp megkavarnia az angol kezdőt, mindkét szélső védőposzton jobb oldali bekknek szavazott bizalmat, így Trippier és Walker is kezdett. Az angolok meg bekezdtek, Phil Foden rögtön gólt rúghatott volna, de a lövése a kapufáról kipattant, később Phillipsnek volt egy veszélyes lövése, de gól nem volt az első félidőben. A horvátok némiképp felálltak az első húsz perc után, de annyi energiájuk már nem volt, hogy támadásban veszélyesek legyenek.

A második félidőben jobban kezdett Horvátország, gólt viszont az angolok rúgtak. Kalvin Phillips indult meg, majd adott egy nagyszerű labdát az érkező Raheem Sterlignek, a City támadója pedig berúgta a helyzetet.

A gól után a horvátok megpróbáltak támadóbban fellépni, de ez nem feltétlen sikerült Modricéknak. Közben az angol válogatottba beállt Jude Bellingham, aki 17 évesen és 349 naposan az Eb történetének legfiatalabb pályára lépője lett.

Európa-bajnokság, D-csoport

Anglia–Horvátország 1–0 (0–0)
Gólszerző: Sterling (57.)

Ezt is ajánljuk:

Kjaer nemcsak hétköznapi hős, ő a nagybetűs csapatkapitány is

Gyors reakciója és egészen hihetetlen lélekjelenléte megmentette Eriksen életét.

(Fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Új világcsúcs maratonfutásban, ketten is áttörték a 2 órán belüli álomhatárt

Szörnyű hír a braziloknak, újabb alapember maradhat le sérülés miatt a világbajnokságról

Bruno Fernandes szerint rengeteg pénzt ígértek neki a szaúdiak, de nem célja, hogy ő legyen a leggazdagabb

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te tudod, mennyit keres a feleséged?
77% Igen
12% Nem
11% Nem szoktunk erről beszélni