A harmadik európai kupasorozatban, az Európa-konferencialigában a norvég Bodö/Glimt hat gólt rúgott az AS Romának.

Néhány hete a Sheriff Tiraspol nyert a Real otthonában a Bajnokok Ligájában, ehhez hasonló szintű meglepetés ez a mostani eredmény. Az nem feltétlen szenzáció, hogy az egyébként tartalékos Roma kikapott egy számára nem igazán fontos kupasorozatban, de a 6–1-et már nehezebb megmagyarázni. Még úgyis, hogy ez a Roma valóban nem a legjobbjaival állt fel.

Félidőben még csak 2–1-re vezetett a Bodö/Glimt, a szünet után azonban összeesett a fővárosi csapat, és még kapott négy gólt. A Roma történetének ez a második legsúlyosabb európai kupában elszenvedett veresége, a legsúlyosabb a híres Man. United elleni 7–1 a Bajnokok Ligájában.

Összefoglaló:

A meccset követően José Mourinho megpróbálta megmagyarázni az eredményt:

A felelősség az enyém, én küldtem pályára azokat a játékosokat, akik ma játszottak. Én döntöttem úgy, hogy sok játékost pihentetni fogok. Az ellenfélnek minőségibb volt a pályára lépő játékosállománya, mint a miénk. Ennyire egyszerű ez.

Európa-konferencialiga, B-csoport:

Bodö/Glimt–Roma 6–1
Gólszerző: Botheim (8.), (52.), P. Berg (20.), O. Solbakken (71.), (80.), Pellegrino (78.), ill. Carles Pérez (28.)

Bréking: Xavi marad a Barcelona edzője