Meglepően szenvedett a Fradi, pedig szinte végig emberelőnyben volt a kiesés ellen küzdő Újpest ellen.

Sokkal nehezebb volt a címvédőnek ez a derbi, mint amire bárki is számított, holott Ryan Mmaee tizenegyesével már az 5. percben vezetést szerzett, majd a 14. percben kiállították az Újpestről Diabyt. Sőt, Tokmac is betalált az első félidő vége felé, az ember- és a kétgólos előny tudatában a Fradi befejezettnek tekintette a meccset.

Az Újpest nem, még az első félidőben Tallo kihasznált egy borzalmas védelmi hibát, majd a második emberhátrányban is eljutott helyzetekig, sőt, Simon lábában ott volt az egyenlítés. Mellé emelte, és ez fel is rázta a Fradit, a vége ismét a zöld-fehéreké volt, Laidouni parádés cselei után Uzuni végleg lezárta a mérkőzést a 87. percben.

A Fradi a héten két rangadót nyert, a Fehérvár után tehát az Újpestet is legyőzte, így 5–0–1-gyel áll.

Ferencváros–Újpest FC 3–1

Gól: R. Mmaee 5. – 11-esből, Nguen 43., Uzuni 87., ill. Tallo 45+2.