Ronaldo eligazolt Spanyolországból, Messi könyöke megsérült, tizenegy év után nélkülük rendeztek el Clásicót. A Barcelona kezelte jobban a helyzetet.

Valverde az Inter ellen bevált tizenegyet küldte a pályára a lehető legnagyobb rangadón, vagyis a gólszerző Rafinha ismét kezdett. Lopetegui egy lájtos 4-4-2-t tett fel, gyémánt középpályával, Iscónak kellett volna osztogatni a két csatárnak.

Kicsit langyosan kezdte a meccset a két csapat, azonban hamar kiderült, hogy Lopetegui egy félidő előnyt adott a Barcelonának. Vagy valaki nem tartotta be a taktikát, de a Barcelona bal oldala folyamatosan emberelőnyben játszott, Coutinho lekötötte Nachót, Jordi Alba pedig szinte félt, annyira egyedül volt.

Meg is futotta a kóválygó Real-védelmet, amely még a középen érkezőket sem tudta leosztani. Coutinho okosan begurította. 1–0

Aztán még egyszer lefutott mindenkit. Suárezbe belerúgott Varane, a videózás után jött a tizenegyes. 2–0

Ennél jóval alacsonyabb szinten is meglepő lenne egy ilyen taktikai vereség, ami kétgólos hátrányt jelentett. Lopetegui mentségére szóljon, hogy a szünetben olyannyira rendezte a sorokat, hogy a Real a második félidő elején tíz perc alatt egyenlíthetett volna. De csak Marcelo rúgta be a helyzetét. 2–1

Kibírta a komoly nyomást a Barcelona, és a 75. perc után ismét beindult a henger. Dembélé beállt, elindított egy támadást, aminek a végén Sergi Roberto passzából Suárez fejelt gólt 12 méterről. 3–1

Néhány perccel később ismét Sergi Roberto és Suárez volt a labda útja, az uruguayi pedig átpöccintette Coutois fölött. 4–1

Suárez ezzel mesterhármast ért el, kilenc el Clásicón 9 gólt szerzett, Ronaldónak ugyanennyi gólhoz kétszer ennyi meccs kellett.

A végén még Dembélé is adott egy gólpasszt, de előtte megcsinálta a meccs cselét. Vidal befejelte. 4–1

A Barcelona tehát simán nyerte az el Clásicót, egy negyedórát leszámítva nagy fölényben is volt, de Lopeteguin nemcsak a vereséget, hanem azt az első félidőt is le fogják verni. A Barca így már hét ponttal többet szerzett, mint a Real, vezeti a bajnokságot.

FC Barcelona–Real Madrid 5–1 (2–0)

(Fotó: David Aliaga/MB Media/Getty Images)