Szerencsésnek nem mondható a Roma, azonban pillanatig sem volt kétséges, melyik a jobb csapat.

Jól kezdett az AS Roma a megtelt Nou Campban, azonban miután a Barcelona is elkezdett focizni, nem maradt esélye. Arra viszont nem számíthatott senki sem, hogy a szerencsének ekkora szerepe lesz a párharcban. A Barca általában kapufákat szokott rúgni, abban már most minden idők legtöbbjét gyűjtötték, azonban öngólban is csúcsra tőrnek: a Roma kettőt is rúgott, megásva ezzel saját sírját.

De Rossi szépen lőtte ki a hosszút:

Kellett hozzá Rakitic labdaszerzése és Iniesta finom csele. A második félidőben pedig Umtiti nyomulása kellett, hogy Manolasz térdéről bepattanjon a Roma vagyis a Barcelona második gólja.

Négy perc múlva jött egy valódi Barca-gól is, ami nagyjából el is döntötte, ki jut tovább. Suárez lövését pont Piqué elé tolta Alisson, 3–0.

A Romának azonban van egy Dzekója, akinek egyetlen helyzet kellett, hogy gólt szerezzen, erre 80 percet kellett várnia. Az egy fejjel kisebb Jordi Alba csak ölelgette a hatalmas bosnyákot.

Ez az eredmény még minimális izgalmat adhatott volna a visszavágónak, azonban jött a BL-ben hónapok óta gólképtelen Suárez, és eldöntötte, hogy a Real mellett a Barcelona is ott lesz a BL-elődöntőben. A gólpasszt a római védő adta...

A Barcelonában Messi hat gólnál jár a BL-ben, aztán 5 góllal jön az Öngól nevű játékos. Teljesen hihetetlen. Paco Alcácer, Dembélé, Digne, Piqué, Suárez és Rakitic 1-1 találattal jön utánuk.

MisterChip (Alexis) on Twitter

Más goles para el Barça en la Champions League 2017-18: [6] Messi [5] Propia Puerta (cada vez mejor jugador) [1] Alcácer, Dembélé, Digne, Piqué y Rakitic

Bajnokok Ligája-negyeddöntő, első meccs

Barcelona–AS Roma 4–1 (1–0)

Gól: De Rossi 38. – öngól, Manolasz 55. – öngól, Piqué 59. , L. Suárez 87., ill. Dzeko 80.

(Fotó: Aitor Alcalde/Getty Images)