A Fradi pariban volt az Európa-liga nyolcaddöntőjének első meccsén Leverkusenben, ám két átlövés miatt kétgólos hátrányba került.

A Fradi jó néhány fontos játékosa nélkül volt kénytelen játszani Németországban, Csercseszov edző nem számíthatott sérülés vagy eltiltás miatt Tokmacra, Besicre, Samy Mmaee-ra, Owusura és Pászkára; Sigért, Mercier-t, Bolit és Auzquit nem nevezték, a legújabbakat, Boudjemaa-t és Sagalt pedig nem már nevezhették.

Persze a bő keret miatt így is erős csapattal állt ki a magyar bajnok: Dibusz – Botka, Abena, Knoester, Civic – Zachariassen, Esiti, Vécsei – Marquinhos, R. Mmaee, Traoré

A németeknél is volt pár hiányzó, de Aránguiz, Lunyev, Palacios és Andrich is pótolható volt. Ezt elég gyorsan bizonyította is a Bayer, a kiesők miatt lehetőséget kapó Demirbay már a 10. percben gólt szerzett. A korábbi német válogatott középpályás elemi erővel vágta be a labdát Dibusz kapujába. 1–0

A gólt egy kapu előtti eladott labda előzte meg, ami nem először fordult elő a Fradinál, ilyenkor azért érződik, hogy az NB I-ben nehéz felkészülni ilyen meccsekre. Az viszont biztató, hogy a korai gól után nem zuhant össze a Fradi, elkezdte játszani a már megszokott játékát, a félidő végére még egy hatalmas helyzet is összejött: Zachariassen emelése a lécen csattant.

A második félidő teljesen kiegyenlített volt, a mezőnyben a Fradi jól játszott, de helyzete nem volt. Mondjuk a Bayernek sem. Mégis rúgott még egyet a hazai együttes, de nem helyzetből: egy távoli szabadrúgást zseniálisan rúgott meg Hložek, de a kapufát találta el, azonban a kipattanó teljesen egyedül találta Tapsobát, aki befejelte. 2–0

A ráadásban összejött még egy Zachariassen-helyzet, de a norvég ezt sem rúgta be, így a Fradi kikapott. Az látható, hogy megállja a helyét ezen a szinten is az FTC, de csökkenteni kell a figyelemkihagyásokat, és elöl élesebbnek kell lenni. Jövő héten visszavágó.

• Európa-liga, nyolcaddöntő, 1. meccs
  • Bayer Leverkusen–Ferencváros 2–0

Berúgott és oszlopnak hajtott a Fradi-játékos, mert nem tudta feldolgozni a lecserélését

Ezek nem Auzqui napjai, az argentin szélsőre rájár a rúd. Jelen esetben az oszlop is.

(Fotó: Stefan Brauer/DeFodi Images via Getty Images)

A City középpályása odaszúrt a Real Madridnak: Csak egy csapatot láttam a pályán