A koronavírus-járvány térdre kényszerítette az EBEL-t és az DEL-t is, azonnali hatállyal beszüntették mindkét bajnokságot.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Az osztrák kormány a koronavírus miatt kedden április 1-ig betiltott minden olyan rendezvényt, amelyen nagy valószínűséggel 500 főnél többen jelennének meg. Az EBEL ügyvezető igazgatója, Christian Feichtinger pedig erre azt mondta, emiatt csak zárt kapus mérkőzéseket rendezhettek volna a rájátszásban, aminek viszont semmi értelme.

Így az EBEL keddi tájékoztatása szerint a liga elnöksége, valamint az érintett klubok közösen úgy döntöttek, hogy beszüntetik a 2019–2020-as idényt.

Azt is eldöntötték, hogy a Red Bull Salzburg, a Bozen és a Vienna Capitals vehet majd részt a Bajnokok Ligája-selejtezőben.

Erste Bank Eishockey Liga

EILMELDUNG Die für heute Dienstag, 10. März, angesetzten Viertelf... inalspiele werden aufgrund der aktuellen Ereignisse sowie den Entscheidungen und Vorgaben der österreichischen Bundesregierung nach Abstimmung mit den Vereinsverantwortlichen der Erste Bank Eishockey Liga nicht ausgetragen. Eine Entscheidung über den Fortgang der Liga wird zu einem späteren Zeitpunkt veröffentlicht.

Hasonló döntést hozott a DEL is, a német bajnokságot is befejezettnek tekintik, és ebben a szezonban nem hirdet bajnokot.

Ők a Bajnokok Ligájába az alapszakaszgyőztes EHC Red Bull Münchent, az Adlern Mannheimet, a Straubing Tigerst és az Eisbären Berlint delegálják.

Deutsche Eishockey Liga on Twitter

Die DEL sieht sich gezwungen, die Saison 19/20 mit sofortiger Wirkung vorzeitig zu beenden und lässt keine Playoffs spielen. Es wird keinen Meister geben. Die DEL folgt damit den Empfehlungen von Bundeskanzlerin Merkel sowie Gesundheitsminister Spahn. https://t.co/EGSCQty6kX

(Fotó: Stephan Woldron/SEPA.Media /Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Annyira leszerepelt a válogatott a vb-n, hogy az újságíró azt kérdezte a kapitánytól, hogy ételmérgezést kaptak a játékosok?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
16% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés