Cristiano Ronaldót és a Real Madridot a világ legjobb védelme sem tudta megállítani, zsinórban másodszor, története során tizenkettedik alkalommal BL-győztes a Real Madrid.

• A Real 15. alkalommal jutott be a döntőbe, a Juventus kilencedszer; a madridiak tizenegyszer, a torinóiak kétszer nyerték meg az klubfutball legfontosabb trófeáját.
  • A Juventus egyszer sem, míg a Real Madrid csak egyszer kapott ki az idei sorozatban a döntő előtt.
  • A Real Madrid szerezte a legtöbb gólt, a Juventus kapta a legkevesebbet.
  • Ramos és Cristiano Ronaldo is történelmet írhat, ha gólt szerez, eddig még senki nem talált be három döntőben.
  • A Real Madrid sorozatban 64 meccsen szerzett gólt; a Juventus a kieséses szakaszban csak egy gólt kapott.
  • Buffon 39 évesen és 126 naposan játszik európai kupadöntőt, ezzel ő a harmadik legöregebb (Zoff és Van der Sar után).

Az első félidőt a Juventus kezdte aktívabban, a döntőkben betliző Higuaínnak volt két közepes helyzete az első három percben, gólt viszont először a Real Madrid szerzett. Egy remek kontra végén természetesen Ronaldo érkezett:

A portugál már harmadik döntőjében lőtt gólt, ilyet korábban senki sem csinált. Mégsem róla szólt az első félidő, hanem Mario Mandzukicról, a horvát egy olyan góllal egyenlített, ami biztosan a klasszikusok közé fog kerülni:

A második félidőt sokkal jobban kezdte a Real, támadóbban játszottak, és a Juve betonvédelmét többször is zavarba hozták. Jött is a gól, Casemiro megpattanó lövésével 2–1 volt a címvédőnek:

Három perccel később pedig már 3–1, ismét Ronaldo:

A két kapott góltól teljesen összetört a Juventus, egy pillanatig sem volt kérdés, hogy nem tudnak fordítani, egyedül Cuadrado érte el, hogy 12 percen belül kiállítsák. A Real meg lőtt még egyet, az utolsó percben Asensio talált be.

A Real Madrid megérdemelten nyerte meg a döntőt, és ezzel elsőként megvédte címét a Bajnokok Ligájában. A Juventus pedig ismét kikapott a legfontosabb pillanatban, már hetedszer.

Juventus–Real Madrid 1–4
Juventus: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Dani Alves, Pjanic, Khedira, Alex Sandro – Dybala, Mandzukic – Higuaín
Real Madrid: K. Navas – Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Marcelo – Modric, Casemiro, Kroos – Isco – Benzema, C. Ronaldo
Gólszerzők: Mandzukic (27.) ill. Ronaldo (20., 64.), Casemiro (61.), Asensio (90.)