Minden idők egyik legzaklatottabb Eb-selejtező-mérkőzését játszotta a magyar válogatott, alighanem rekordmennyiségben változott a helyszíne a Bulgária elleni meccsnek. Ennek ellenére mindenképp be kellett zsákolni egy pontot.

Miután sérülés miatt jó néhány hiányzója volt a támadósorban Marco Rossinak, Csoboth Kevin pályafutása során először kapott helyet kezdőként. Varga Barnabás hiányában Ádám Martin lett a center, őt pedig Szoboszlai Dominiknak és az újpesti Csoboth Kevinnek kellett támogatni.

A szövetségi kapitány továbbra is Dibusz Dénesnek szavazott bizalmat a kapuban, előtte pedig Willi Orbán és Fiola Attila sérülése miatt Botka Endre szerepel Lang Ádám és Szalai Attila mellett. A magyar válogatott kezdőcsapata tehát így nézett ki: Dibusz – Botka, Lang, Szalai A. – Nego, Nagy Á., Styles, Kerkez – Csoboth, Szoboszlai – Ádám

Zárt kapus mérkőzés ellenére a rendőrség hatalmas létszámban vonult fel, még vízágyú is bevetésre készen állt, a Vaszil Levszki Nemzeti Stadiont pedig hermetikusan elzárta a bolgár szurkolók bejelentett tüntetése miatt, amelyhez néhány magyar drukker is csatlakozott. Volt tehát baj Bulgáriában, az előzményeket már nem is ecseteljük, legyen elég annyi, hogy háromszor változott a meccs helyszíne az elmúlt másfél hétben, az MLSZ be is szólt a bolgároknak.

A csapatot is feltüzelte kissé a bolgárok töketlenkedése, meghúzták az első negyedórát Rossi fiai. A 10. percben szabadrúgást kaptunk a tizenhatos szélénél, Szoboszlai erőből belőtt labdájára pedig kiválóan érkezett Ádám Martin. 0–1

Ádám gólját itt tudod megnézni.

A bolgároknak kizárólag akkor volt pár momentumuk, amikor hátul bizonytalankodtunk, abból pedig sajnos több is volt. A letámadásnál többször is elcsúszott valaki, a labdakihozatalnál pedig Nagy Ádám volt kétszer könnyelmű. A bolgárok egyenlítése azonban nem ebből jött, egy egészen (és az egyetlen) épkézláb támadás végén Spas Delev lövése pattant meg Langon. 1–1

Delev gólját itt tudod megnézni.

Az egyenlítésük után viszont emberhátrányba kerültek, Valentin Antov megkapta második sárga lapját is, amivel nagyon közel kerültünk az Eb-hez. Sőt a 40. percben Ilia Grujev is pirosat kapott, igaz, a videózás után azt visszavonták és Botka kapott lapot.

A második félidő is mozgalmasan indult, nyomott a magyar csapat, majd Kerkez Milost kiállították és egál lett a létszám is. Aztán az őrület csak fokozódott, ugyanis a harmatgyenge bolgárok kaptak egy nevetséges tizenegyest, amit a VAR is jóváhagyott. Rejtély, hogyan, mert Szalai nem ért hozzá a bolgár támadóhoz. De ha már így alakult, Despodov berúgta. 2–1

De a sors visszaadta ezt az ítéletet, a magyar válogatott ugyanis addig nyomott, amíg a szerencse végül mellé állt. A 97. percben Szoboszlai harcolta ki sokadik szabadrúgását, amit ő is végzett el, és Alex Petkov csúsztatta a kapuba. 2-2

Petkov öngólját itt tudod megnézni.

Ezzel az egy ponttal pedig 2016 és 2020 után zsinórban harmadszor jutott ki az Európa-bajnokságra a magyar fociválogatott.

A vasárnapi, Montenegró elleni meccsen már csak az lesz a tét, hogy csoportelsők leszünk-e, ami azt jelentené, hogy az első kalapból húzzák ki a válogatottat az Eb-csoportkör sorsolásánál.

Európa-bajnoki selejtező, G-csoport

• Bulgária–Magyarország 2–2
  • Gólszerző: Delev (24.), Deszpodov (79. – 11-esből), ill. Ádám Martin (10.), A. Petkov (90+7. perc)
  • Kiállítva: Antov (36.), ill. Kerkez (57.)

Itt az újabb csavar: mégis lesz bolgár–magyar, az eredeti helyszínen

Talán véget ér ez a kutyakomédia, amit a bolgárok produkálnak már egy hete. Jelen állás szerint mégis lesz meccs – de még van két nap, bármi történhet.