A spanyol ügyészség lecsapott a Real Madrid olasz vezetőedzőjére. Persze nem eszik ilyen forrón a kását, leülni nem fogja.

Ancelotti először 2013 és 2015 között irányította a Real Madridot, majd 2021-ben tért vissza a spanyol királyi klubhoz, amellyel tavaly december végén szerződést hosszabbított 2026 júniusáig.

A vád szerint Ancelotti az első madridi edzősködése idején, 2014-ben és 2015-ben több mint egymillió eurós bevétel után nem fizetett adót.

Ezért most a spanyol ügyészség négy év kilenc hónap börtönbüntetést kért a Real Madrid vezetőedzőjére jövedelem eltitkolása, és így adóbefizetés elkerülése miatt.

Ancelotti börtönbe vonulásától azért aligha kell tartani, Spanyolországban a hasonló, futballistákat/edzőket érintő ügyekben – még amikor be is igazolódott az adóbefizetés elmulasztása – rendre sikerült megegyezniük a feleknek. Erről tudna mesélni Cristiano Ronaldo és Lionel Messi is.

(Forrás: MTI, Csakfoci; fotó: Alberto Gardin/Eurasia Sport Images/Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Messi, Ronaldo, Mbappé és Vinícius Júnior együtt legózik ebben az új reklámban

Alig hisszük el, mi lehet Pep Guardiola következő munkája

Kylian Mbappé arról sztorizott, hogy Messi szintekkel jobb volt, mint ő és Neymar

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te már vettél részt utcai verekedésben?
11% Igen, többször is.
17% Igen, volt egyszer rá példa.
72% Nem.
Megnéztük a belváros legújabb, izgalmas lakóingatlan-fejlesztését
Hirdetés