Az a másodi félidő, az a hajrá, az a Mourinho-balhé.

Nem igen lehetett erre számítani, de a Mourinhóval erre az idényre teljesen széteső és a Premier League egyik legrosszabbul védekező csapatává előrelépő Manchester United 2–2-öt játszott a Stamford Brdige-en* a Sarri alatt szárnyaló Chelsea-vel. Oké, aktuális forma ide, aktuális forma oda, ez mégiscsak egy derbi volt.

*A United élén Mourinho a négy Chelsea elleni meccséből a Stamford Bridge-en most már egy döntetlent is elért a három vereség mellett, ráadásul már gólt is lőtt a csapata – persze a gólkülönbség így sem olyan dicső: 8–2.

Amire viszont még így is felkapjuk a fejünket, hogy kilenc PL-forduló után mindössze egy olyan meccse van a vörös ördögöknek, amin nem kaptak gólt – csak összehasonlításképpen: az előző idény hasonló szakaszában hétnél jártak a manchesteriek.

Most az első kapura tartó lövésből kapott gólt az MU és De Gea. Rüdiger fejelt szögletből a kapuba a 21. percben, Pogba – aki mintha a pályán sem lett volna az első 45 percben – maradt le róla elég csúnyán (1–0):

A második félidőben viszont jött a nem várt fordulat, a United játéka határozottan feljavult, olyannyira, hogy Martial egyenlített az 55. percben, de ehhez azért kellett egy kis mázli is (1–1):

A Chelsea-nek pedig nagyon nem feküdt a második félidős MU, Martial duplázott, amivel megszerezte 40. unitedes gólját – és valószínűleg most Mourinho egy kicsit örülhet, hogy nem sikerült elzavarnia a fiatal franciát (1–2):

A győzelem viszont nem jött össze a vendégeknek – pedig egészen megérdemelt lett volna –, jött ugyanis a csereként beálló Barkley és a 96. percben egalizált, amivel most már 65 meccsre nyúlt a Chelsea hazai veretlensége (2–2):

A gól után pedig jött a Mourinho-megőrülés, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy az esetbe nem nehéz provokációt belelátni a Chelsea-másodedző részéről:

EPL Bible on Twitter

Premier League, 9. forduló

Chelsea–Manchester United 2–2 (1–0)

A Manchester United kedden a Juventust fogadja a Bajnokok Ligájában, és ezek után azon a meccsen is bármi megtörténhet. A Chelsea egyébként a BATE-t látja vendégül az Európa-ligában csütörtökön, nekik ez nagyon sima kellene, hogy legyen.