A 77 éves korábbi szövetségi kapitány a magyar–holland Nemzetek Ligája-meccs után tett meglepő állításokat.

Csank János 1996 és 1998 között volt a magyar válogatott kapitánya, tizenkilenc mérkőzésen ült a nemzeti csapat kispadján, hat győzelem mellett három döntetlen és tíz vereség volt a mérlege.

A mesteredző legemlékezetesebb meccsei a jugoszlávok elleni pótselejtező voltak az 1998-as franciaországi világbajnokság 32-es döntőjébe való jutásért. A két pótselejtezőn előbb Budapesten 7–1, majd a visszavágón Belgrádban 5–0 arányú vereséget szenvedett a magyar válogatott. A kétszeres magyar bajnok tréner mostanában már csak szakért, ahogy azt tette most Vajtán, a Kárpát-medencei veteránlabdarúgó-tornán.

Nem akarok ünneprontó lenni, de minden idők leggyengébb holland válogatottját láttam. Harmatosak voltak, és ez számomra nagy csalódás. Az első félidő szerintem minősíthetetlen volt részükről.

Példaként a negyvenedik percben elvégzett közvetett szabadrúgást említette, amit Cody Gakpo laposan rúgott – pedig minden magyar játékos a gólvonalon állt –, ráadásul oda, ahol Dibusz Dénes helyezkedett.

Körülbelül ez jellemezte most a hollandokat a rövidpasszos játékukkal. A felállt védelem ellen a jobb szélen például nem vezettek akciókat, mert úgy döntöttek, hogy csak a bal oldalon fognak támadni.

Csank szerint a magyar csapat taktikailag egyértelműen jobb volt, azt csinálta, amit kellett, ráadásul teljesen jól. Jól is védekezett, csak a szabadrúgásból kapott gólt kellett volna elkerülnie.

Szoboszlai: Ez volt a lényeg, hogy végre visszajöjjön a harciasságunk

A magyar válogatott csapatkapitánya a Hollandia elleni 1–1-es döntetlen után nyilatkozott.

Már nincs Rossi-nyilatkozat siránkozás és sértődés nélkül

A magyar válogatott döntetlen játszott az Eb-elődöntős Hollandiával, ami remek eredménynek számít, de még a játékunk sem volt rossz. Ennek ellenére a kapitány megint a kritikák miatt hisztizett.

(via Csakfoci)

Szoboszlai duplájával győzte le a bosnyákokat a magyar válogatott

Rossi: Három pontot szeretnénk szerezni, de a végén az egy is jó lenne

Grealish 500 fontot ajánlott TAA-nak, ha gólt rúg a szabadrúgásból. Most tartozik neki