Már nagyon untuk ezt a David De Gea megy a Real Madridba, vagy marad a Manchester Unitedben sztorit, de most végre eldőlt: marad 2019-ig.

Nem hittük, hogy egyszer véget fog érni ez a sztori, és annyira azt sem gondoltuk, hogy pont egy manchesteri szerződéshosszabbítással. De ez történt, a spanyol kapus 2019-ig aláírt, és van még egy plusz egy éves opciója az angoloknak, így most már legalább arra van esélye, hogy a kispadra leültesse őt Louis van Gaal.

És De Gea a történet legnagyobb nyertese, mert

  • rendeződött a helyzete, és nőttek az esélyei a csapatba kerülésre (bár ez talán így már nem is kérdés), ami így az Eb előtt mondjuk hasznos,
  • esélyes, hogy jobb szerződést harcolt ki magának, mert ott is tudják, ha nem ír alá a srác, akkor jövő nyáron semennyi pénzt nem látnak, mivel De Gea szerződése eredetileg akkor járt volna le,
  • ha lehet hinni a pletykáknak, kapott 12 millió font bánatpénzt a Realtól, amiért még egy sanyarú évet kell lehúznia Angliában.

Télen, vagyis a szezon közepén általában főleg csapat taktikai okokból nem születnek egetverő üzletek. De az MU-nak már mindegy, mikor megy (ha megy), mert már biztosan kapnak érte pénzt.

Bajnokok Ligáját és az Európa-ligát is nézed? Fogadsz is?

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A jövő, ahol 100 az új 60 – a hosszú élet titka egyszerűbb, mint gondolnánk

Mutatunk egy bikinis videót az olimpia a legszexibb versenyzőjéről

A veresége után már nem a Fradi az esélyesebb a továbbjutásra

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szoboszlai iránt érdeklődik a Real Madrid. Mit gondolsz?
23% A Real Madrid már túl magas szint lenne neki.
77% Simán helye lenne, jelenleg a világ egyik legjobbja a posztján.
Divat, design, beauty, gaming – A legjobb magyar alkotókat keresik
Hirdetés