A magyar jégkorong-válogatott hihetetlen hullámvasúton ült a bolzanói divízió I/A-világbajnokságon.

Kabaré, ami a hokiválogatottnál zajlik. Vagy inkább szégyen

Galló: Szorosabbá tette ez az incidens a csapatot. :D

De szerencsére épp egy hullámheggyel ért véget a torna.

Egy végletekig izgalmas meccsen ugyanis 2 perc 51 másodperccel a vége előtt ütött Papp Kristóf-góllal 2–1-re legyőzte Szlovéniát a zárómeccsen, ezzel ismét feljutott a 16 csapatos elitbe.

A kezdeti szlovén rohamok után az első magyar kapura lövés, Hári Jánosé gólt eredményezett, majd Rok Ticar egyenlített. A hajrában emberelőnyben Papp döntötte el a csatát. Ez volt a történelmi első siker Szlovénia ellen tétmérkőzésen 11 vereséget követően.

A tornát a magyarok nyerték 11 ponttal, a második helyen a szlovének végzetek.

Az első két helyezett feljutott, így a 2025. május 9–25. között Stockholmban, illetve a dániai Herningben rendezendő 16 csapatos elitvilágbajnokságon szerepel majd.

A siker azt jelenti, hogy a magyarok a sportág újkori történetében, a második világháborút követően negyedszer jutottak fel az élvonalba a 2008-as szapporói, a 2015-ös krakkói és a 2022-es ljubljanai siker után.

• Magyarország–Szlovénia 2–1 (1–0, 0–1, 1–0)
  • Gól: Hári (8.), Papp (58.), illetve Ticar (26.)

„Sajnos a szövetségi kapitány egy bohóc” – kiborult a magyar hokiválogatott csatára

Galló Vilmos nem fogta vissza magát, szóval ha nem küldik el a kapitányt, aligha fog több meccset játszani ezen a vb-n.