A Manchester City a 85. percben megverhette volna Liverpoolt, de Mahrez büntetőt hibázott, így gól nélküli döntetlen lett a Premier League-szuperrangadó vége.

Hatalmas elánnal kezdte a Liverpool a meccset, de a Man. City negyedóra után rendezte sorait, és össze is jött egy jó iramú első félidő. Küzdelem volt, gólhelyzetek, kapuralövések és gólok viszont nem.

Az első 45 perc legérdekesebb történése az volt, amikor Lovren saját tizenhatosán belül odarúgott Agüerónak, amiért Atkinson játékvezető nem adott büntetőt – elég kérdéses ítélet volt:

Rob on Twitter

A második félidőre aztán megjöttek a kapuralövések is – na, nem olyan sok – , de a gólokkal továbbra is adósok maradtak a csapatok.

Pedig az előző idény két bajnokiján 12 gól is esett: a City 5–0-ra nyert Manchesterben, az Anfielden pedig a Pool 4–3-ra.

A 85. percben a manchesteriek eldönthették volna a meccset, de Mahrez büntetőt rontott. Az algériai borzalmasan fölé rúgta a meccslabdát, amivel tovább növelte nem túl dicső statisztikáját: ezzel már legutóbbi 6 tizenegyeséből 4-et kihagyott az algériai.

D9INE NEXUS on Twitter

A City ugyan nem kapott ki, de nem is nyert, ami azt jelenti, hogy 2003 májusa óta zsinórban 18. meccsén sem tudja megverni a Liverpoolt az Anfielden.

Liverpool–Manchester City 0–0 (0–0)

Nyolc forduló után a Chelsea, a Liverpool és a City is 20 pontos, az Arsenal és a Tottenham pedig 18-18 pontos.