A Whoscored szerint Szoboszlai Dominik az Eb-selejtezők egyik legjobbja.

Három forduló után veretlenül, kapott gól nélkül a szerbekkel holtversenyben vezeti az Eb-selejtezős csoportját a magyar válogatott. Marco Rossi csapata legutóbb hazai pályán domináns játékkal legyőzte a litvánokat, előtte pedig Montenegróval ikszelt. A válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik egy góllal és egy gólpasszal áll három forduló után.

A statisztikai adatokkal foglalkozó Whoscored szerint Szoboszlai eddig az Eb-selejtezők harmadik legjobb játékosa.

Az oldal minden meccsen pontozza a játékosokat, az első három kör után pedig csak két futballistának van jobb átlaga, mint a magyar támadónak. A listát a horvátok középpályása, Mateo Kovacic vezeti, a második az angol Trent Alexander-Arnold, majd jön Szoboszlai Dominik.

A Whoscored adatai szerint az Eb-selejtezők legjobban teljesítő futballistái:

Szoboszlai a selejtező első fordulójában talált be Bulgária ellen egy pazar szabadrúgás után:

Ez is érdekelhet:

A Premier League 3. helyezettje 70 millió euróért vinné Szoboszlait

A Premier League és a Bajnokok Ligája erősen csábító lehet.

Szoboszlai most már tényleg Európa-klasszis?

A Leipzig és a magyar válogatott középpályása kétségtelenül a legjobb magyar labdarúgó jelenleg, de valahogy mindig vártuk tőle az áttörést. Aztán jött a Bulgária ellen 3–0-ra megnyert Eb-selejtező.

(Fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A jövő, ahol 100 az új 60 – a hosszú élet titka egyszerűbb, mint gondolnánk

Mosolyogva tölti az autód a magyar fejlesztésű Voltie

A Fradi fordított, ott van az Európa-liga legjobb 16 csapata között

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hány éve dolgozol a jelenlegi munkahelyeden?
7% Kevesebb mint egy éve
18% 1-3 éve
20% 4-7 éve
12% 8-10 éve
44% +10 éve
Filmek, amiket egy pillantásból felismerünk – Vagy mégsem?
Hirdetés