Kilencpontos előnyben várta a rangadót a Barcelona, vagyis a döntetlen is megfelelt volna a katalánoknak. De végül nyertek és 12 pontra hízott az előnyük.

Az előző két el Clásicót a Barcelona nyerte, azonban a bajnokságban ősszel a Real Madrid nyert, mégpedig elég simán. Ennek ellenére a Barcelona magabiztosan vezeti a La Ligát, az októberi meccsük óta többször is váratlanul botlott a Real.

A 26. fordulóban közel 100 ezer néző várta a két csapatot, fantasztikus volt a hangulat a Spotify Camp Nouban. A két edző összesen egy váratlant húzott, Xavi kezdőbe jelölte Sergi Robertót. Negyvenöt perccel később kiderült, nagy húzás volt.

De előtte még vezetést szerzett a Madrid, Vinícius Junior kevergetett a baloldalon, a beadása pedig Araújo fejéről pattant a kapuba. 0–1

Ez a kezdés tökéletes volt a világ legjobban kontrázó csapatának, vissza is húzta a csapatát Ancelotti. Nagy iramú, cseppet sem passzív félidőt játszottak a csapatok, a legvégén egy csattanóval. Sergi Roberto belsőzte be tizenegy méterről az hozzápattanó labdát. 1–1

A második félidőben sem volt egy pillanatnyi szusszanás sem, mindkét csapat dolgozott ki helyzeteket, a csereként beálló Marco Asensio a 81. percben be is talált. A VAR azonban les miatt visszafújta, és aztán ennek a félidőnek a végén is jött egy Barca-csattanó: Kessié góljával a 93. percben megnyerte a Klasszikust a Barcelona. 2–1

Ezzel a sikerrel 12 pontra nőtt a Barca előnye, és már csak 12 forduló van hátra a bajnokságból.

Barcelona–Real Madrid 2–1