Franciaország tíz év után újra Eb-aranyérmes.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A férfi kézilabda Európa-bajnokság vasárnapi döntőjében az olimpiai címvédő

Franciaország hosszabbítás után 33–31-re legyőzte a világbajnok Dániát.

A dánok az első és a második félidőben is vezettek három góllal egy-egy alkalommal, de a szünetben és a rendes játékidő végén is döntetlen volt az állás. A hosszabbításban jobban összpontosított, kevesebbet hibázott az olimpiai címvédő, és 2014 után ismét kontinensbajnok lett.

A Telekom Veszprém francia játékosai közül a beálló Ludovic Fabregas nyolc, az irányító Nedim Remili öt, az ugyancsak irányító Kentin Mahé három, a balszélső Hugo Descat két alkalommal talált a hálóba. A mezőny legjobbja a rendes játékidő végén lecserélt dán kapus, Emil Nielsen lett, aki 15 védéssel zárt.

Mindkét csapat negyedszer játszott Eb-döntőt, a franciák mindet megnyerték – és a németországi tornán is veretlenek maradtak –, a dánok mérlege két siker mellett immár két vereség.

Az Eb legjobb játékosának a Veszprém átlövőjét, Nedim Remilit választották.

(MTI; Fotó: Lars Baron/Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Foci-vb-kvíz: Mutatunk egy fotót, melyik játékos NEM szerepel rajta?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
37% Argentína
18% Franciaország
11% Spanyolország
11% Anglia
1% Brazília
21% Egy másik válogatott
A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk
Hirdetés