Az argentin válogatott 28 év után újra megnyerte a Copa Américát, Lionel Messi első igazán meghatározó trófeáját nyerte válogatott szinten. A lefújás után rögtön elsírta magát a hatszoros aranylabdás, de az előző évekkel ellentétben ezek most örömkönnyek voltak.

Egy nem túl magas színvonalú döntőben, Di María góljával legyőzte Brazíliát Argentína, 1993 után újra megnyerték a Copát a gauchók.

Messivel kapcsolatosan kritikaként rendre felhozzák, hogy a válogatottal közel sem annyira sikeres, mint a Barcelonával (ez tény), és a nemzeti csapattal egyszerűen nem tud nyerni. Ez utóbbi már nem igaz, három elbukott Copa-döntő és egy elveszített világbajnoki finálé után Messi és az argentinok megnyerték a dél-amerikai kontinensbajnokságot. Az előző Copa után bánatában sírt Messi, most viszont örömében, rögtön a lefújás után:

Argentin öröm; Fotó: Getty Images
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Annyi baki történt ennél az öngólnál, hogy alig hiszünk a szemünknek

Kétszer padlózott a korábbi nehézsúlyú világbajnok, majd felállt és szanaszét verte ellenfelét

A Dream Team halála, a PSG KO-ja és az újrajátszás rémálma – 5 BL-döntő, amikor sokkoló végeredmény született

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Jönnek vissza a V8-as motorok az F1-be. Mit gondolsz erről?
70% Végre! Minél előbb, annál jobb!
27% Ettől nem lesz izgalmasabb a bajnokság, de ártani nem fog.
4% Szerintem rossz döntés.
Újjászületik Budapest egyik ikonikus épülete, különleges lakóház lesz belőle
Hirdetés