A tenisztörténelem egyik legkiemelkedőbb alakja bejelentette, befejezi a profi karrierjét.

Roger Federer minden idők egyik legjobb és legsikeresebb teniszezője, összesen 20 Grand Slamet nyert, évekig uralta a férfi teniszt, és az elmúlt majdnem két és fél évtizedben a sportág legnagyobb sztárja volt.

A svájci játékos az elmúlt három évben sérülésekkel bajlódott, közben 41 éves lett, most pedig

a hivatalos Twitter-oldalán bejelentette: befejezi a pályafutását. Federernek az utolsó tornája a jövő héten kezdődő Laver-kupa lesz.

Federer legutóbb a 2021-es wimbledoni tornán játszott, a közleményében úgy fogalmazott, keményen dolgozott azért, hogy visszatérjen és versenyképes legyen, de a teste egyértelmű üzenetet fogalmazott meg: itt az ideje annak, hogy befejezze profi pályafutását. Azt írja, teniszezni fog, de már nem versenyszinten, és a jövő hétvégén megrendezésre kerülő Laver-kupa lesz az utolsó versenye.

Közel lehetetlen felsorolni a megnyert tornáit, elért eredményeit, de itt van néhány a legfontosabbak közül: