Félbeszakadt a Spartak Trnava–Slovan Bratislava szlovák bajnoki meccs, mert a pályára rohantak verekedni az ultrák.

A szlovák liga két legjobb csapata Trnavában játszott volna rangadót, ám sokáig nem tartott, a sport.aktuality.sk tudósítása szerint egészen 15 percig, amikor is a vendégszurkolók a pályára rohantak, amire persze azonnal reagáltak a hazaiak is, és masszív csetepaté alakult ki a pályán. A néhány perces pusztakezű bunyó súlyos sérüléseket is hozott, akadt eszméletlenül fekvő szurkoló is.

Filip Glova játékvezető az első érkezők után azonnal az öltözőbe küldte a csapatokat, miközben a rendezők próbálták meggyőzni a totálisan begőzölő szurkolókat, hogy abba kellene hagyni, mert lefújják a meccset. Végül ez is lett a döntés, mert nem sikerült lezárni az bokszmeccset, ma már semmiképpen sem fejezik be a bajnokit.

Ismerve az ultrák lélektanát, nem lenne meglepő, ha előre leegyeztetett ökölharc lett volna.

„Meghalnak a csapatukért. De akár ölnek is” – Tobias Jones: Ultra - Az olasz futball sötét oldala

„Soha nem fogsz megérteni minket, ha nem vagy velünk” – mondják az olasz ultrák. Az író úgy döntött, mindenhol velük lesz, és ebből született ez megdöbbentő és lehengerlő erejű könyv.

(Fotó: cas.sk)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A jövő, ahol 100 az új 60 – a hosszú élet titka egyszerűbb, mint gondolnánk

Újra kellett éleszteni focimeccs közben a sirályt, miután véletlenül a labdával telibe találták

Hivatalos: Jön a boksztörténelem egyik legjobban várt meccsének a visszavágója

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hány éve dolgozol a jelenlegi munkahelyeden?
8% Kevesebb mint egy éve
18% 1-3 éve
21% 4-7 éve
13% 8-10 éve
41% +10 éve