Nem alapember, de fontos tagja a jelenlegi csapatnak, és úgy tűnik, hosszabb ideig számolnak vele.

Hivatalos oldalán jelentette be az FC Barcelona, hogy 2029-ig szerződést hosszabbított a csapat fiatal középpályása, Fermín López, akinek az új megállapodás értelmében 500 millió euró lesz a kivásárlási ára.

A 21 éves középpályás tavaly óta tagja az első csapatnak, először Xavitól kapott lehetőséget, most pedig Hansi Flicknél is tagja az aktív rotációnak. Erőssége leginkább abban rejlik, hogy a Barcelona többi középpályásával ellentétben viszonylag direkt futballt játszik, jól lő, rendre veszélyes a kapura, így taktikai szempontból sokoldalúnak számít.

Fermín López idén hat meccsen lépett pályára a Barcával, ezeken két gólpasszt osztott ki. Nyáron tagja volt az Európa-bajnok és az olimpiai aranyérmes spanyol válogatottnak is.

Ez is érdekelhet:

Négyet rúgott Madridban a Real Madridnak a Barca

Kiütéssel húzta be az el Clásicót a Barcelona.

(Fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A jövő, ahol 100 az új 60 – a hosszú élet titka egyszerűbb, mint gondolnánk

Kapott egy háromszobás lakást, amiért megnyerte az olimpiát, az apja pedig hazavihetett egy Audit

Messi elárulta, hogy mi az, amit igazán megbánt

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hány éve dolgozol a jelenlegi munkahelyeden?
7% Kevesebb mint egy éve
17% 1-3 éve
21% 4-7 éve
12% 8-10 éve
43% +10 éve
Kvíz: mennyit tudsz a pizzákról?
Hirdetés