A magyar kézilabda-válogatott elveszítette az utolsó csoportmeccsét az olimpián, kiesett a csoportjából.

Az első fordulóban Egyiptomtól kikapott a magyar férfi kézilabda-válogatott, ez pedig magával vonta, hogy nagyon nehéz lesz kiharcolni a továbbjutást. Utána Argentínát legyőzte, a norvégok ellen közel volt a bravúrhoz, de pont nélkül marad, Dánia ellen pedig kikapott.

A negyeddöntőre egyetlen győzelemmel is esélye volt a csapatnak, miután a franciák is egyedül Argentínát tudták legyőzni (és ikszeltek Egyiptommal), így az utolsó fordulóban a házigazda és egyben címvédő Franciaország ellen egy győzelemmel a nyolc közé juthatott a magyar csapat. A franciák helyzete egy fokkal kedvezőbb volt, nekik a döntetlen is elég volt a továbbjutáshoz.

Nem kezdett jól Magyarország, támadásban a beállójátékot erőltette a csapat, de nemhogy a gólok, még a tiszta helyzetek sem igazán jöttek az elején. A gyengébb kezdés után Szita tudott villanni néhányszor és a szintén csere Miklernek is volt néhány fontos védése, félidőben 11–8-ra vezetett Franciaország.

Jól indult a második félidő, a 38. percben egy Ancsin-átlövés után feljött egyre a magyar válogatott. Ancsin gyors három góljával maradt meccsben Magyarország, 40 perc után Imre góljával 16–16 lett az eredmény, majd Lékai első gólja után már eggyel vezetett a magyar csapat, Imre Bence gólja után pedig már kettővel.

Tíz perccel a vége előtt 19–18-ra vezetett Chema Rodríguez csapata, a hajrá azonban simán a franciáké lett,

24–20-ra kikapott Magyarország, ezzel a csoportkörben búcsúzott az olimpiáról.