A címvédő francia válogatottnak nincs túl sok szerencséje, ennek ellenére meglepően jól játszott.

Miután a csoport első meccsén Dánia és Tunézia is veszített két pontot, a franciák előtt nagy lehetőség állt, hogy máris pontelőnnyel vezessenek. Didier Deschamps pár nappal a kezdés előtt se nagyon tudta, hogy küldje fel az övéit, de végül egy 4–2–1–3 mellett döntött. Griezmann egyfajta visszavont centerként, vagy irányitóként játszott a támadók mögött, a védelembe a sok sérülés után Pavard, Konaté, Upamecano és Lucas Hernández került.

De utóbbi nem sokáig játszott, történt ugyanis a 9. percben, hogy Ausztrália a francia védelem mögé keveredett, épp Lucas oldalán, a beadásból pedig megszerezte a vezetést.

De ez nem minden, mert közben a Bayern védője rosszul lépett és megsérült. Újra, ugyanis épphogy felépült. A helyére testvére, Theo Hernández állt be, aki végig remekül játszott. De a hős nem ő volt, hanem a méltán sokat szidott Rabiot, valamint a jó öreg Giroud. A Juventus középpályása egyenlített, majd adott egy gólpasszt Giroud-nak, eldöntve a meccset.

Rabiot gólja:

Giroud gólja:

Olivier Giroud utána fejelt is még egy gólt, ami az 51. válogatott találata volt, és amivel utolérte Thierry Henryt a válogatott örökranglistájának élén. De előtte még Mbappé is betalált, szintén fejjel:

Giroud történelmi gólja:

A franciák tehát Argentínával ellentétben könnyedén fordítottak, és olyan erőt mutattak, amit idén még nem. Ugyan sorra dőlnek ki a játékosok a keretből (Nkunku és Benzema a rajt előtt sérült le), mégis egységesek, gyorsak és hatékonyak voltak. Mivel a csoport másik meccsén nem született gól, pontelőnnyel vezetnek a csoportban.

Foci-vb, D-csoport, 1. forduló

• Franciaország–Ausztrália 4–1 (2–1)
  • Gól: Rabiot (27.), Giroud (32., 71.), Mbappé (68.), ill. Goodwin (9.)

A többi mai meccsen:

Itt a vb sokkja: Szaúd-Arábia legyőzte Argentínát

Szaúd-Arábia elvette Argentína 36 meccs óta tartó veretlenségi sorozatát.

Lewandowski lábában maradt a lengyel győzelem

Nem a gólparádéról szól a világbajnokság harmadik napja, itt a második meccs, ahol egyetlen gól sem volt.