Szaúd-Arábia elvette Argentína 36 meccs óta tartó veretlenségi sorozatát.

Az argentin válogatott Copa America-győztesként, 36 meccses győzelmi szériával kezdte meg a katari vb-t, és előzetesen nem gondoltuk, hogy ez a győzelmi sorozat Szaúd-Arábia ellen fog megszakadni. Aztán jött a második félidő első öt perce.

Messiék három gólt is rúgtak az első félidőben, de ebből kettőt les miatt érvénytelenítettek, így egy könnyen megadott tizenegyessel szerezte meg a vezetést Argentína. Messi talált be, most már négy vb-n szerzett gólt:

A második félidőben aztán jött a sokk: Szaúd-Arábia öt perc alatt fordított.

Előbb al-Sehri egyenlített:

Majd al-Davszari gyönyörű góljával már vezettek a szaúdiak:

Scaloni cserélt is gyorsan hármat, de az argentinokat továbbra is pánikhangulat jellemezte, míg Szaúd-Arábia hősiesen védekezett, a percek meg teltek, az eredmény pedig nem változott. A hosszabbításban volt egy ziccere Argentínának, de egy szaúdi játékos a gólvonalról mentett, maradt az 1–2.

Szaúd-Arábia az előző vb első meccsén ötöt kapott az oroszoktól, most óriási meglepetésre legyőzte az egyik legnagyobb favorit Argentínát.