Egy Gattusónál kevésbé temperamentumos edzőnél is elszakadt volna a cérna. Pláne az olasznál, aki soha nem a visszafogottságáról volt híres.

A továbbra is nehéz anyagi helyzetben levő Valencia az új edzővel, Gennaro Gattusóval próbál minél jobb eredményeket elérni. Az olasz nem kezdett kiemelkedően a kispadon, de a csapat nem is ragadt be, nyolc forduló után 13 pontos a La Ligában.

A 13 pontból hármat a forduló nyitómeccsén, péntek este az Osasuna otthonában szerzett meg a Valencia. A meccs nem volt mentes a feszültségektől, mindkét oldalon kimaradt egy-egy tizenegyes, az Osasunából két, míg a Valenciából egy játékost állított ki a játékvezető.

A Valencia futballistája, Mouctar Diakhaby ráadásul úgy kapta meg a második sárga lapját, hogy nem is volt a pályán. A játékos a 84. percben kapta az első figyelmeztetését, két perccel később lecserélte őt Gattuso, de így sem menekült meg a kiállítástól, a 91. percben a kispadon ülve reklamálásért megkapta a második sárgáját is. Gattuso reakciója mindent elmond arról, hogy mennyire volt mérges az edző Diakhabyra:

Gattuso's reaction to Diakhaby getting a 2nd yellow/red card when on the bench (89th minute, with Valencia leading by 2 goals) from
soccer

A végeredmény 2–1 lett a Valenciának, Justin Kluivert és a később kiállított Diakhaby rúgta a Valencia góljait, az Osasuna a legvégén Brasanac révén szépített.