Nemcsak megtanulhatnak golfozni, de engedélyt is szerezhetnek, hogy valódi pályán is golfozhassanak.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is!

A Széchenyi István Egyetem szimulációs sport golf mikrotanúsítványos képzést hirdetett, amelyre nemcsak az intézmény hallgatói és dolgozói, hanem bárki jelentkezhet, de az egyetemen tanulók ingyenesen is elvégezhetik a testnevelés tantárgy keretében. A tizennégy alkalmas kurzus különlegessége, hogy az azt elvégzők valamennyi golfpályára alkalmas, a Profi Golf Sportági Szövetség által kiállított és a Magyar Golf Szövetség által elfogadott pályára lépési engedélyt szereznek.

„A Széchenyi István Egyetemhez tartozó Uni Elite Sport Kft. egy évvel ezelőtt nyitotta meg sportszimulátoros termét az ETO Parkban, ahol a golfozás realisztikus élményét is átélhetik az oda érkezők a legmodernebb technológiák segítségével. Szimulátoraink szenzorok, radarok és kamerák segítségével a valós teljesítményt, ütési adatokat mutatják, azokat profi sportolók is használják a felkészülésükhöz, ezért kiválóan alkalmasak képzésünk magas színvonalú megvalósítására is” – mondta dr. Mikula Krisztián, a Széchenyi-egyetem Digitális Fejlesztési Központjának e-sport-divízióvezetője, az Uni Elite Sport Kft. egyik vezető szakembere.

A képzés során a tanulás a szimulátorokon zajlik, de a záróvizsga valóságos golfpályán történik. A hallgatók elsajátítják a sportág elméleti és gyakorlati alapjait, a különböző ütéstechnikákat, a pályákon érvényes szabályokat és a golfetikettet is. A kurzus végén megszerezhető pályaalkalmassági igazolás jelentősége abban áll, hogy ennek birtokában lehet csak igénybe venni a hazai és nemzetközi golfklubok pályáit.

(Forrás: Széchenyi István Egyetem, fotók: Tian Yubo)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Panasonic kihozta a maximumot a kézipoggyászméretből

A védők azt gondolták, a 95. percben 40 méterről nem rúgja rá. Tévedtek

Így spárgázik egy 224 centi magas sportoló

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Idén tervezel külföldi nyaralást?
46% Igen
46% Nem
8% Már voltam idén külföldön nyaralni
Budapestre jönnek a világ legkeményebb sportfavágói
Hirdetés