Rangadót nyert Märcz Tamás csapata.

A magyar férfi vízilabda-válogatott nagyon fontos győzelemmel rajtolt a hazai rendezésű világbajnokságon: 12–8-ra verte Montenegrót.

Az A-csoport rangadóján a magyar válogatott számított esélyesnek, egyfelől azért, mert a montenegróiaknál a tokiói olimpiát követően jelentősen átalakult a keret, másfelől a tavalyi ötkarikás játékokon bronzérmes Märcz-csapat a legutóbbi világliga-sorozat csoportkörében két alkalommal is öt góllal verte első budapesti vb-ellenfelét.

A Hajós uszoda nagymedencéjében – telt ház, hatezer szurkoló előtt – Vámos Márton szerzett vezetést, Pohl Zoltán alakította 2–1-re az állást, majd Zalánki Gergő balkeze villant, de erre is volt válasz (3–3).

A második negyed elrontott montenegrói büntetővel indult, kevéssel később azonban már bevették a magyar kaput (3–4). Jansik Szilárd látványos húzással egyenlített, Zalánki révén pedig ismét nálunk volt a vezetés, sőt harmadik védhetetlen lövésével már 6–4 volt ide.

A harmadik játékrész első felét kihagyott helyzetek jellemezték mindkét oldalon, míg nem jött Varga Dénes, akinek parádés ejtését – hosszas videózás után – gólnak ítélték. Röviddel később pedig Vámos is betalált, és eldőlni látszott a meccs (8–4). A kilencedik magyar gól is jött gyorsan: Jansik távoli parádés ejtése ért célt. A délszlávok a negyed hajrájában tudtak közelebb zárkózni (9–6).

Az utolsó negyed egy újabb montenegrói emberelőnyös góllal kezdődött (9–7), ám mielőtt vérszemet kapott volna az ellenfél, Zalánki nagyszerű lövéssel alakította ismét megnyugtatóvá a különbséget (10–7). Angyal Dániel gólja után pedig a világbajnoki újonc Burián Gergely is betalált, így 12–8-as magabiztos győzelemmel kezdte vb-szereplését a magyar csapat.

A mérkőzés legjobbjának járó Benedek Tibor-különdíjat a 19 lövésből 11-et kivédő Vogel Soma kapta.