A franciák világbajnok hátvédje nem a posztján játszik, de így is komplexebbnek érzi magát a legjobbnak tartott riválisoknál.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Ami azért merész kijelentés, mert az utóbbi hónapokban igencsak rossz formában focizik Benjamin Pavard, a Bayern München francia védője. Pavard a vb-n meggyőző teljesítményt nyújtott, ám például láthattuk az Eb-n Pesten, hogy mennyire szenvedett. Azóta is ő a francia válogatott jobboldali védője, pedig egyrészt nem megy neki, másrészt nem ez a posztja, ezt ő maga hangsúlyozta, írta meg a goal.com.

„Az én posztom középhátvéd. Mindig is így volt, ott érzem magamat a legkomfortosabban. Azt gondolom, ott tudom a legtöbbet kihozni magamból, megmutatni a képességeimet. Ám nem lehet véletlen, hogy a kiváló edzők (Didier Deschamps, Hansi Flick vagy épp Julian Nagelsmann – a szerk.) a jobbszélen számítanak rám. Nem a szép szemeim vagy jó séróm miatt.”

A poszt jelenlegi legjobbaival is összehasonlította magát:

„Talán kevésbé vagyok szexi, mint Hakimi vagy Alexander-Arnold, de védekezésben komplexebb vagyok.”

Ő rúgta a világbajnokság legszebb gólját:

Szerinted is ez volt a 2018-as világbajnokság legszebb gólja?

Szerintünk jól döntöttek a szurkolók a FIFA szavazásán.

(Fotó: Marco Canoniero/LightRocket via Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A futball-vb legfurább drukkere szoborként nézi végig a meccseket

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
15% Spanyolország
10% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés