Előnnyel utazik Lengyelországba a Szeged.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A Veszprém erődemonstrációt tartott a PSG ellen a férfi kézilabda BL rájátszásában, egy nappal később pedig a Szeged is megnyerte a maga meccsét.

A magyar csapat hazai pályán fogadta a Kielcét, a lengyel csapatot végül 26-23-ra verte a Szeged, amely így előnnyel várja a jövő szerdai visszavágót.

A Szeged jobban kezdett, többször is vezetett két góllal, a félidőben azonban döntetlen volt az állás. A második félidő is szorosan alakult, a hazaiak a legvégén, a legjobb pillanatban léptek el először három góllal, ezt az előnyt pedig végül meg is tartották.

„Örülök a győzelemnek, de ez csak az első mérkőzés volt, itt egy százhúsz perces párharcot kell megnyerni. A hatvanadik percben vezetünk, de tudom, jövő héten kemény találkozó vár ránk Lengyelországban”

– mondta a meccs utáni sajtótájékoztatón Michael Apelgren szegedi vezetőedző.

A párharc továbbjutója ott lesz a negyeddöntőben, ahol a BL-címvédő német SC Magdeburg lesz az ellenfele.

A Veszprém meccséről itt írtunk:

Erődemonstrációt tartott a Veszprém a BL-ben a PSG ellen

Óriási előnyt szerzett a magyar csapat a rájátszás első fordulójában.

(Fotó: pickhandball.hu)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Íme Cristiano Ronaldo évi 305 millió forintos titka: így marad elit formában 40 fölött is

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
35% Argentína
19% Franciaország
13% Spanyolország
11% Anglia
0% Brazília
22% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés