Henrih Mhitarján arról beszélt, hogy a fiatal futballisták túlságosan sokat lógnak a telefonjukon.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A korábban a Dortmundban, a Man. Unitedben, a Romában is megforduló, jelenleg az Interben futballozó Henrih Mhitarján nem híve a túlzott telefonhasználatnak. Az örmény középpályás egy interjúban erről beszélt, felhívta a figyelmet arra, hogy a gyerekekre és azon belül a fiatal futballistákra szerinte negatív hatással van a túlzott okosotelefonozás:

„Ha felnézel éjjel az égre, látod a csillagos eget. Ha viszont csak egy csillagra fókuszálsz, akkor lemaradsz a többiről. A telefonozással is ez a helyzet: ha túlságosan sokat telefonozol, lemaradsz arról, ami a környezetedben történik. Ezért nem szeretem használni az edzőteremben vagy az öltözőben. És ott van az is, hogy negatívan hat a teljesítményedre, mert a pályán lehajtod a fejed, csak a labdát figyeled, és nem látod a csapattársaidat. Ez egy veszély a gyerekeknek, túlmutat a futballon”

mondta az örmény középpályás.

Ez is érdekelhet:

Egy újabb rekord Ronaldónak: ő lett a futballtörténelem első dollármilliárdos játékosa

Őt idézve nem ő üldözi a rekordokat, a rekordok üldözik őt.

(Fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
22% Franciaország
17% Spanyolország
7% Anglia
5% Brazília
19% Egy másik válogatott