Néhány hete a Bayern-verés az utolsó másodpercekben úszott el, most viszont összejött a Herthának a bravúrgyőzelem.

A Hertha a fordulót megelőzően ötödik volt a tabellán, hazai pályán viszont az egész Bundesligában a legtöbb pontot szerezték a berliniek. És ehhez méltóan kezdtek most is, egy dortmundi hibát Ibisevics használt ki, majd kihagyhatatlan helyzetbe hozta Kalout:

A második félidő elején kettővel is vezethet volna a Hertha, a berliniek azonban ziccert hibáztak, Aubameyang viszont egy szépen kijátszott támadás után egyenlített:

15 perccel később aztán ismét vezetett a Hertha, Plattenhardt 17 méterről gyönyörű szabadrúgásgólt szerzett:

Maradt a 2–1, ami azt jelenti, hogy Dárdaiék jelenleg az ötödik helyen állnak, a Dortmund a harmadik, de csak három pont a különbség a két csapat között.