Eddig mindössze három olimpiát nem rendeztek meg, és mindegyik háború miatt maradt el 1916, 1940, 1944. Most nem egymással, hanem egy kórokozóval állunk hadban.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Bár egyelőre arról nincs szó, hogy elmaradnak a tokiói olimpia, Abe Sindzó japán miniszterelnök már tegnap felvetette, hogy érdemes megfontolni azt, hogy nem idén rendezik a tornát. Most kiderült, hogy Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke is egyetért a japán elnökkel,

így a Nemzetközi Olimpiai Bizottság a japán kormánnyal és a Tokió 2020 szervező bizottsággal egyetértésben azt a döntést hozta, hogy a nyári olimpiai játékokat 2021-re elhalasztja a COVID-19 járvány miatt.

„A nagyjából egyéves halasztást javasoltam, és Thomas Bach elnök teljes mértékben egyetértett vele. Ez lehetővé tenné, hogy a sportolók a lehető legjobb formában érkezzenek meg az olimpiára, mi pedig biztonságos környezetet teremthetnénk a szurkolóknak” – mondta az újságíróknak Abe.

Ha egy évvel később is kapják meg, de azért ez remek ötlet:

Költségkímélő olimpia Tokióban: elektronikai hulladékból lesznek az érmek

Azt már tudtuk, hogy Japánnak túl drága már az olimpia, most itt egy újabb low-budget megoldás.

(MTI, The Guardian; fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Íme Cristiano Ronaldo évi 305 millió forintos titka: így marad elit formában 40 fölött is

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
21% Franciaország
13% Spanyolország
11% Anglia
0% Brazília
22% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés