Hollandia óriási fölénye nem hozott előnyt az első félidőben, de a hajrában csak sikerült a fordítás.

Elkezdte Európa-bajnoki szereplését a holland és a lengyel válogatott is, két barcelonai hiányzóval: De Jong és Lewandowski is sérült. Sőt Hollandia nemcsak a De Jongot, hanem Teun Koopmeinerst is elveszítette, vagyis a középpályássoruk erősen tartalékos lesz az Eb-n. Tapasztalatlan játékosok pótolják a kiesőket.

A lengyeleknél Lewa helyett Buksa kezdett, aminek elég hamar jelentősége lett.

De előtte még Hollandia megmutatta, mennyire élvezetes focit tud játszani. Az egész első félidőben sorra dolgozták ki a helyzetek Depayék, a vezetést mégis a lengyelek szerezték meg egy szöglet után. Buksa élt az ölébe hulló lehetőséggel.

A kékben játszó Oranje persze folytatta, amit addig is: iszonyú nyomás alatt tartotta a lengyeleket, aztán bele is hibáztak. Egy ritka amatőr középre történő felszabadítás után Aké szerzett labdát, amit aztán Gakpo vágott be. Megpattant ugyan, de ennyi járt már a hollandoknak.

Az első félidőben 13-szor lőttek kapura, a lengyelek háromjával szemben. Hatalmas helyzeteik voltak, így összetehette a két kezét Lengyelország az 1–1 miatt.

Aztán a szünet után kicsit élénkebb lett a lengyel válogatott is, de az végig egyértelmű volt a meccsen, hogy Hollandia sokkal jobb. De hogy ez gólokban és pontokban is kijöjjön, egészen a 83. percig kellett várni. Ekkor

a Depay helyett két perccel korábban beálló Weghorst berúgta első helyzetét, így 2–1-re megnyerte a meccset Hollandia.

Sokat tett a három pontért a holland csapat, megérdemelte, de ha komolyabb céljaik vannak Gakpóéknak, jobban kell kihasználniuk a helyzeteiket.