Utolsó alkalommal úszott világbajnokságon hazai közönség előtt Hosszú Katinka.

A háromszoros olimpiai és kilencszeres világbajnok Hosszú Katinka címvédőként úszott a budapesti világbajnokság 400 méteres vegyes úszásának döntőjében. Az előfutam előtt azt nyilatkozta, hazai vb-n, hazai közönség előtt most fog utoljára versenyezni.

A szám ötszörös világbajnokának most nem volt reális esélye a címvédésre, de így is óriásit küzdött, sokáig az éremért harcolt, végül a negyedik helyen ért célba.

A világbajnok a mindössze 15 éves kanadai Summer McIntosh lett.

Vizes vb, női 400 vegyes:

1. Summer McIntosh (Kanada) 4:32.04
2. Katie Grimes (Egyesült Államok) 4:32.67
3. Emma Weyant (Egyesült Államok) 4:36.00
4. Hosszú Katinka 4:37.89

A magyar úszóválogatott két aranyérmet szerzett a vb-n, Milák Kristóf 100 és 200 pillangón is verhetetlen volt:

Videón, ahogy világcsúcsot úszott Milák Kristóf

Milák Kristóf nyerte a magyar csapat első érmét és aranyérmét a budapesti vizes vb-n. Mutatjuk az úszást.

A cipőkollekció, melyben kompromisszumok nélkül lehetsz szabad, egyedi és vagány

Menhelyről? Tenyésztőtől? Honnan legyen kutyád?