Címvédőként hetedik helyen végzett Hosszú Katinka 200 vegyesen, a döntő után azt mondta, érett már, hogy gyengébben ússzon, és talán több idő kellett volna a felkészülés kitalálására.

Hosszú Katinka címvédőként hetedik helyen végzett 200 vegyesen

A 400 vegyes ötödik helye után a rövidebb vegyesúszó számban sem sikerült az éremszerzés Rio háromszoros bajnokának.

400 vegyesen ötödik, 200-on hetedik helyen végzett Rio háromszoros olimpiai bajnoka, Hosszú Katinka, aki a következőt nyilatkozta a 200 után:

„Nehéz megfogalmazni, mi jár a fejemben. Az időeredmény egyértelműen frusztrál, ilyen időket nagyon sokszor úsztam már. Az a baj, kicsit olyan érzésem van, hogy ez érett már, de nagyon rossz érzés, hogy pont most jött ki.

Nem szeretnék kifogásokat keresni, de tény, teljesen másképpen kellett felkészülni. Fura, mert ilyet régen a sok versenyzéstől nem éreztem, de most olyan érzésem van, hogy ha felállnék még egyszer, talán még jobbat is tudnék úszni. Nagyon frusztrál, hogy így sikerült. Valószínűleg több idő kellett volna a felkészülés kitalálására. Ennek ellenére én ma nem tudtam volna jobbat. Próbálkoztam mindennel, hogy gyorsabb legyek, de ez most nem jött össze.”

Hosszúnak tehát nem jött össze az érem, Milák Kristófnak igen, fölényesen nyerte meg a 200 pillangót:

Így lett Milák Kristóf olimpiai bajnok  – videón a magyar úszó szenzációs versenyzése

Milák Kristóf nyerte a 200 pillangót, mutatjuk a magyar versenyző szenzációs teljesítményét.

(Fotó: MTI via nso

A cipőkollekció, melyben kompromisszumok nélkül lehetsz szabad, egyedi és vagány

Menhelyről? Tenyésztőtől? Honnan legyen kutyád?