Érthető, de mégis bosszantó.

Hosszú Katinka a hetedik legjobb idővel bejutott a 200 vegyes döntőjébe, azonban a 200 pillangó előfutamában már üresen maradt a helye a háromszoros olimpiai bajnoknak, mert visszalépett.

Kapás Bogi ott volt, és világ- és Európa-bajnoki címvédőként 2:08.58 perces idővel csapott célba.

A visszalépés hátterében az állhat, hogy a valószínűsíthető továbbjutás esetén szerda délelőtt a 200 méter pillangó elődöntője után 47 perccel rendezik a 200 méter vegyes fináléját, amelybe hetedik idővel kvalifikálta magát. Érdekesség, hogy így formalitássá vált a szám három előfutama, mivel eredetileg is csak tizenheten neveztek, azaz a 32 éves magyar úszó kiválásával az előfutamok csak az elődöntő pályabeosztásáról határoztak.

Hosszú öt éve Rióban szintén visszalépett a 200 méter pillangótól.

Valahol érhető, mert elképesztően feszes a tempó Tokióban, sokkal durvább, mint amire számítottak az úszok, azonban mégis bosszantó, mert ezzel, akárcsak Rióban, most elveszítette a lehetőséget Jakabos Zsuzsa, akinek szintén megvolt az olimpiai szintideje, csak mivel gyengébb volt az ideje Hosszúénál, hátrébb volt a rangsorban. Jakabosnak így maradt a 4x200-as gyorsváltó. Persze ebben semmi szándékosság nincs, Katinka nem így kalkulált, csak szerencsétlenül jött ki ismét.

A 200 vegyes döntőjét magyar idő szerint szerdán 4.45-től rendezik, Hosszút az egyes pályán láthatjuk majd.

(Fotó, forrás: MTI)

Hosszú Katinka elmondta, mi a legbosszantóbb számára a 400 vegyes után

Címvédőként érkezett Tokióba a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka, végül ötödik helyen végzett 400 vegyesen. A döntő után azt mondta, hogy most ennyi volt benne, és nem az eredmény számára a legbosszantóbb.

A Barcelona ügyesen keverte a lapokat, történelmi szerződést írhat alá a Nike-val