A világ- és Európa-bajnok, négyszeres BL-győztes Barca-legenda a La Sexta TV Salvados show-jában mesélt élete legnehezebb időszakairól.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A már Japánban játszó zseniális játékos minden idők egyik legjobb és legeredményesebb középpályása – mindent megnyert, amit lehet, emellett kevés nála szimpatikusabb sportolót ismerünk.

De minden siker és kedvesség mögött húzódik egy ember, egy privát élet, minden nehézséggel együtt. Iniesta már korábban is mesélt arról, hogy depresszió jeleit mutatta 2009-ben, ami 2010-ben erősödött fel, amikor a legjobban ment neki és csapatainak is. Most beavatott minket a részletekbe is.

„A 2009-es triplázás után, nyáron kezdődött minden. Megnyertük a bajnokságot, a kupát és a Bajnokok Ligáját, továbbjutást érő gólt szereztem az elődöntőben a Chelsea ellen, elképesztő szezonon voltam túl.

Aztán a nyáron elkezdtem rosszul érezni magam, de nem tudtam, mi az, nem tudtam címkézni, csak tudtam, valami baj van. Az ember ilyen elkezd folyton a belső folyamatokon gondolkodni, de nem tudod, miért. Csak jár az agyad minduntalan, nagyon üresnek érzed magad. Elvégeztem különböző teszteket, amik nem mutattak ki semmit, mégsem voltam jól, üresnek éreztem magam, ráadásul akkor halt meg Daniel Jarque.

Emlékszem, visszatértünk az edzőtáborból, és az egyik délután, amikor otthon voltam, nagyon rosszul éreztem magam. Hívtam a csapatorvost, Prunát, és mondtam neki, hogy tennünk kell valamit, vagy nem tudom, mi fog történni. Azt mondta, segítségre van szükségem. Adott gyógyszer, mert éjjel pihenésre volt szükségem.

Nem voltam izgatott, nem voltak vágyaim, nem voltak érzéseim. Amikor depresszióban szenvedsz, nem vagy önmagad, sebezhető vagy, nagyon nehéz kontrollálni az életed.

Még aznap felkerestem egy szakembert, és segítséget kértem tőle. Vártam az estét, hogy bevehessem a tablettát, és aludhassak. Az embereket az illúziók, érzések, vágyak vezérlik, az ilyen helyzetekben nincs semmink.”

Azt is elmondta, roppant nehéz időszak volt a Barca–Real csatában a José Mourinho-éra. A két klub között mindig volt rivalizálás, ellentét, ám ez akkor gyűlötté fajult, amikor Mourinho volt az edző Madridban. „Elviselhetetlen volt a légkör, ami kialakult.”

„Bárki, aki nem akarta látni, hogy ez Mourinho műve, az radikális.”

Tyson Fury is beszélt erről a fontos témáról:

Tyson Fury őszintén beszélt depressziójáról, öngyilkossági kísérletéről

Mindene megvolt, de úgy érezte, értelmetlen az élete.

Ha úgy érzed, hogy segítségre lenne szükséged, ingyenesen hívhatod a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített 116-123-as vagy 06 80 820 111-es telefonszámot! Ebben az esetben itt is találhatsz segítséget, ha pedig valaki másért aggódsz, ezt érdemes elolvasnod.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A futball-vb legfurább drukkere szoborként nézi végig a meccseket

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
20% Franciaország
15% Spanyolország
10% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés