Megvédte címét a Fradiba igazoló olasz támadó.

A legutóbbi szezonhoz hasonlóan ismét Davide Lanzafamét választották meg a legjobb mezőnyjátékosnak a Hivatásos Labdarúgók Szervezetének szavazásán.

Az olasz támadó 18 góllal gólkirály lett az NB I-ben, majd a nyáron a Fradiba igazolt a Honvédból. A szavazáson épp a jelenlegi csapattársát, Varga Rolandot előzte meg, a harmadik helyezett pedig Juhász Roland, a MOL Vidi FC védője végzett.

A szezon edzője Marko Nikolics, a kapusa pedig Kovácsik Ádám lett, mindketten a Vidiből. Gazdag Dániel pedig az év 21 éven aluli labdarúgója lett.

A díjazottak:

  • A legjobb kapus: Kovácsik Ádám (Videoton FC)
  • A legjobb mezőnyjátékos: Davide Lanzafame (Budapest Honvéd)
  • A legjobb külföldön játszó magyar: Gulácsi Péter (RB Leipzig)
  • A legjobb másodosztályban szereplő játékos: Lencse László (MTK Budapest)
  • A legjobb U21-es játékos: Gazdag Dániel (Budapesti Honvéd)
  • A legjobb edző: Marko Nikolics (Videoton FC)
  • Fülöp Márton-díj (a szezon legszebb védése): Gróf Dávid (Budapesti Honvéd) – 32. fordulóban a Videoton elleni mérkőzésen
  • A legjobb női mezőnyjátékos: Turányi Lilla (MTK Budapest)
  • A legjobb női kapus: Szőcs Réka (MTK Hungária)

A 2017–18-as szezon csapata:

Kovácsik (Videoton FC) – Loic Nego (Videoton FC), Miha Blazic (FTC), Juhász Roland (Videoton FC), Stopira (Videoton FC)  – Gazdag Dániel (Honvéd), Fernando Gorriaran (FTC), Pátkai Máté (Videoton FC) – Varga Roland (FTC), Böde Dániel (FTC), Davide Lanzafame (Honvéd)

(Fotó: Sas Gabor Photo)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Olyan helyen jártunk a Puskás Arénában, ahová nem juthat be a nagyközönség

„Nincs bennük semmi különleges, képtelenség, hogy kikapjunk” – mondta az edző a BL-döntő előtt, majd kaptak egy négyest

Jude Bellingham és Budapest is főszerepet kap a Topps Chrome UCC kollekciójában

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Jönnek vissza a V8-as motorok az F1-be. Mit gondolsz erről?
70% Végre! Minél előbb, annál jobb!
26% Ettől nem lesz izgalmasabb a bajnokság, de ártani nem fog.
5% Szerintem rossz döntés.
A limitált champagne-ritkaság, ami felkavarhatja a piacot és a gyűjtők egyik kedvence lehet
Hirdetés