A fenti képen az indiai Srinivasa Gowdát láthatod, aki 28 évesen új világrekordot állított be száz méteren... na jó, ennyire azért nem fekete-fehér a helyzet.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Emberünk ugyanis nem egyszerű rövidtávfutó, hanem az Indiában igen népszerű kambala nevű sportág sztárja. Ennek az a lényege, hogy a versenyzők befognak maguk elé két bivalyt, aztán egy sáros, bokáig érő vízben úszó pályán végigrohannak az állatokra erősített gyeplőbe kapaszkodva.

A mutatvány igen látványos, és persze kizárt, hogy a kambalások rekordjait a sima futókéhoz hasonlítsuk, hiszen itt azért igen sokat nyom a latba, hogy a versenyzők kettő, szó szerint bivalyerős állatba kapaszkodva tudják le azt a 142,5 métert, ami a szabályos kambalapálya hossza.

Ezt a távot most Gowdának 13,62 másodperc alatt sikerült letudnia. A másik fontos számadat pedig egy részeredmény:

a versenyző száz métert 9,55 másodperc alatt tett meg, ami három századdal jobb, mint Usain Bolt világrekordja.

A sajtó a hangzatos főcímmel fel is kapta a dolgot, de ha nem így lett volna, a kambalára akkor is érdemes lenne vetni egy pillantást, ugyanis egy rendkívül látványos sportról van szó.

Nézd csak meg a saját szemeddel!

(via)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Topcsatárok randevúznak – Ezek a meccsek jönnek ma a foci-vb-n

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
16% Spanyolország
8% Anglia
5% Brazília
17% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés