Minden idők negyedik legdrágább meccsmeze lett az egykori Lakers-sztár felszerelése.

A 2020-ban helikopter-szerencsétlenségben elhunyt Kobe Bryant 1996 őszén, 18 évesen mutatkozott be az NBA-ben és újoncidényében hét találkozón lépett pályára a New York-i Sotheby's aukciós ház által csütörtökön áruba bocsátott 8-as számmal ellátott trikóban. Többek között ebben kosarazott az első előszezonban lejátszott és az első alapszakaszmeccsén is.

A mez végül hétmillió dollárért (nagyjából két és félmilliárd forint) kelt el, ezzel minden idők negyedik legdrágább olyan meze lett, amelyet meccsen is hordtak.

Ennél többet csak a baseballozó Babe Ruth egyik mezéért (24 millió dollár), Michael Jordannek az 1998-as NBA-döntőn viselt trikójáért (10,1 millió dollár) és az argentin futballzseninek, Diego Maradonának az 1986-os mexikói világbajnokságon hordott mezéért (9,3 millió dollár) fizettek korábban.

Kobe Bryant a 2007–08-as, később dedikált mezéért korábban 5,85 millió dollárt fizettek, ezt a rekordot döntötte meg a most eladott mez.

(Forrás: MTI; Player; fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Citynek nem volt esélye a fordításra, a Real Madrid kettős győzelemmel jutott a negyeddöntőbe

5 ok, amiért a Fradi eléri a magyar klubfutball elmúlt évtizedeinek legnagyobb sikerét

Felismered az ikonikus retró focimezeket? Teszteld ezzel a kvízzel

A Player kérdése: Az Egyik csata a másik után kapta az Oscar-díjat. Te láttad?
18% Igen, nagyon bejött.
33% Igen, de nekem annyira nem adta.
31% Nem láttam, de megnézem.
18% Nem láttam és nem is tervezem.
Hirdetés