Pontot nem szereztek a srácok, de legalább beütötték a vb-k történetének első gólját Svédország ellen.

Svédország a világbajnokság egyik legjobb csapata, így semmiképp nem ez volt a vb legfontosabb meccse a magyar válogatottnak, de talán a legemlékezetesebb. Ritkán játszunk ellenük, pláne egy elit vb-n, élvezni kellett és készülni Ausztria ellen.

Ez volt a két csapat közös történelmének második vb-mérkőzése, az elsőt 1935. január 21-én, azaz több mint 88 esztendeje Davosban a svédek nyerték 3–0-ra. A Nokia Arénában több mint ezren szurkoltak a magyar válogatottnak, köztük a Player tamperei különítménye is. „Itthon vagyunk!” – skandálták a magyarok, akik teljesen elnyomták a svéd drukkereket.

(Fotó: Nagy Gergely)

A magyarok a dánok és az amerikaiak elleni papírforma vereség után hosszabbításban legyőzték a franciákat, és változatlanul saját kezükben van a sorsuk a bennmaradást illetően.

A magyar hokiválogatott hosszabbítás után megszerezte az első győzelmét a vb-n

A finn-lett közös rendezésű vb-n Magyarország bravúrt bemutatva legyőzte Franciaországot.

A tíz NHL-es játékossal felálló svéd válogatott viszont esélyeshez illően 7–1-re legyőzte a magyar csapatot a jégkorong-világbajnokság 4. fordulójában.

Az az egy gól viszont történelmi volt, elvégre még soha nem szereztünk gólt a svédek ellen vb-n. Kiss Roland tehát beírta magát a hokitörténelembe.

A magyar gól az első harmadban született, ekkor 9 kapura lövése volt a válogatottnak, a másik két harmadban viszont már nem találtuk el a kaput. Az összesített kapura lövés 51-9 volt a svédek javára.

Holnap a finnek ellen sem lesz könnyebb, a döntő összecsapás 22-én lesz Ausztria ellen.

Jégkorong, elit világbajnokság, A-csoport

Magyarország–Svédország 1–7

A franciák Finnország ellen is beleléptek ugyanabba a folyóba

Nekünk ez jó hír, mert ez azt jelenti, hogy ismét kikaptak, akárcsak Ausztria, így nőt a magyar hokiválogatott esélye. Tartsák meg jó szokásukat.

(Forrás: MTI; kiemelt fotó: Samppa Toivonen/Apollo Photo/DeFodi Images via Getty Images)

Irány Tampere!

Útnak indultunk egy Škoda Enyaq iV-vel, hogy május 18-én és 19-én csatlakozzunk a magyar szurkolókhoz a svédek és a címvédő finnek elleni meccseken. Csak egy győzelmen múlik a bennmaradás a világ legjobbjai között, szurkoljunk együtt a magyar válogatottnak! A Baltikumról és a škodás kalandokról beszámolunk majd a Playeren, a küldetésünket élőben ezen a Facebook-oldalon tudjátok követni.