A Magyar Sportújságírók Szövetsége két világbajnokot választott az év sportolójának.

A férfiaknál Kós Hubert világbajnok úszót, a nőknél Márton Luana világbajnok tekvondóst választotta meg a 2025-ös év sportolójának a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ).

Hagyományos csapatsportokban az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata győzött, az egyéni sportágak csapatversenyében a világbajnoki ezüstérmes, Európa-bajnok – Gémesi Csanád, Iliász Nikolász, Rabb Krisztián, Szatmári András, Szilágyi Áron összeállítású – férfi kardcsapat lett a nyertes. Az edzők között Nyéki Balázs, a ferencvárosi vízilabdacsapatának trénere végzett az első helyen.

A fogyatékos sportolók versengésében a férfiaknál Kiss Péter Pál parakajakos, a nőknél pedig a paraatléta Ekler Luca nyert. A csapatok versenyében a Jakucs Edina, Bácsi Bernát szervátültetett asztalitenisz vegyes páros lett az első.

A gálán a Regőczy Krisztina, Sallay András olimpiai ezüstérmes és világbajnok jégtáncos páros életműdíjat kapott.

(MTI/Player; fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Megérkezett az egerek új királya – kipróbáltuk a Logitech MX Master 4-et

A jövő, ahol 100 az új 60 – a hosszú élet titka egyszerűbb, mint gondolnánk

Mi a fenéről szól a téli olimpián jelenleg pörgő curlingbotrány?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szoboszlai iránt érdeklődik a Real Madrid. Mit gondolsz?
22% A Real Madrid már túl magas szint lenne neki.
78% Simán helye lenne, jelenleg a világ egyik legjobbja a posztján.
Ha mindened az utazás, akkor már most vésd be ezeket a napokat magadnak!
Hirdetés